Ať jsi holka nebo kluk dívejte se namůj blog.

Mash 4077

Fotky 1

22. ledna 2008 v 17:35

Mash4077

22. ledna 2008 v 17:34
Americký seriál Mash...jeden z Nejsledovanějších seriálů světa.V U.S.A. jsou tři seriály, které patří mezi úplně NEJ! Sou to Přátelé, Simsonovi a M*A*S*H.Má asi 256 dílů a k tomu, více jak dvouhodinový,poslední díl s názvem Naschledanou, zbohem a ámen.Já jsem se na Mash díval dycky dyž sem mohl!! A proto sem o seriálu Mash dám něco ke čtení ;-)
Hlavní postavou byl Hawkey (hóky).Celým jménem Bengamin Franklin Pierce.Herec se jmenoval Alan Alda.Bydlel ve stanu, ketrý si nazvali Bažina.Jeho spolubydlícím byl nejdříve John Trapper McIntyre a Frank Burns.Trapper byl převelen a nahradil ho B.J.Hudiccat.Frank byl převel také a nahradil ho Charles Winchester Emorson.Vedoucí tábora byl známý plukovník Henry Blake, který měl odslouženo a mohl odjet domů.Ve funkci vedoucího tábora převzal Frank, kterého sesadily hoši z bažiny a pak přijel Sherman Potter.Další nejznámější postavy byly major Margaret Hullihan.Šťabajzna a vedoucí sestra, na tu se nedá zapomenout.Walter "radar" O'reylly, Maxwell Klinger, otec Malcehly, sestra Kehillová a seržant Rizzo.Rizzo měl kancelář pod autem nebo v motoru auta.Mash 4077 znamená Mobilní Armádní Chirurgická Nemocnice.Anglicky Mobile Army Surgical Hospital.

Zajímavosti

22. ledna 2008 v 17:32
Poslední díl seriálu byl údajně druhým nejsledovanějším televizním pořadem v historii, hned po přenosu z přistání na Měsíci.
Tři minuty po skončení závěrečného dílu "Nashledanou, sbohem a amen" stoupl odběr vody v New Yorku o 1.350.000.000 litrů. Vědci to vysvětlili tím, že většina lidí počkala na konec a poté odešla do koupelny.
Časopis Time označil po prvním odvysílaném dílu Mash jako největší propadák!
Skutečná nemocnice M*A*S*H se skládala z 10 lékařů, 12 sester a 200 lůžek. V seriálové jich bylo o poznání méně. Seriálový MASH také nebyl moc mobilní nemocnicí, za celou dobu se stěhoval pouze asi dvakrát, realita však byla úplně jiná. Skutečné jednotky MASH se během války stěhovaly až třicetkrát.
Plukovník Blake zemřel přesně den poté co zemřel v seriálu jako nehoda letadla.
McStevenson jako plukovník Blake měl původně hrát roli Hawkeyho Pierce.
Alan Alda jako Hawkey přijal nabídku hrát v Mash týden před natáčení prvního dílu.Přátelé ho nutily ať nabídku odmítne a jemu samotnému se moc do toho nechtělo, ale nakonec ho přemluvila manželka.
Alan Alda měl ve smlouvě podmínku, že se v každém díle objeví alespoň jedna scéna z operačního sálu, aby seriál dokumentoval hrůzy války.
V "Nashledanou, sbohem a amen" Winchester učil orchestr domorodých muzikantů Mozartův Kvintet pro klarinet a housle. Alan Alda se seznámil se svou ženou, která hraje na klarinet, právě při této skladbě. Mnoho lidí tento kousek slyšelo poprvé v životě, přestože ho Mozart napsal před více než 200 lety

Hlášky z rozhlasů

22. ledna 2008 v 17:30
Vhledem k počtu lidí, kteří se nudily minulou neděli, bude příští neděle zrušena!
Upozornění plk. Blakea, vzhledem ke chřipce se vyhýbejte líbání, pokud to není nevyhnutelně nutné!
Pozor, všemu personálu! Všichni se dostavte na pohřební hostinu za zesnulého kapitána Pierce, budeme truchlit celé odpoledne a večer nebožtík přednese řeč na rozloučenou. A hosté budou mít 20 minut na své příspěvky. Ostatky jsou vystaveny v bažině.
To je jen zkouška, zkouška!
Hawkeye: Kdybych veděl, že se dnes zkouší, učil bych se.
Pozor, všemu personálu! Citujeme z Hvězd a pruhů. Na mírových jednáních bylo dohodnuto, že vlajkové stožáry u jednotek budou 10 metrů, 51 a půl centimetru vysoké. Tato dohoda je považována za důležitý krok k upevnění květoucího míru!
Pozor, z rozkazu nového velícího důstojníka se důstojníci dostaví do kanceláře velícího důstojníka, důstojníci!
 
 

Reklama