Ať jsi holka nebo kluk dívejte se namůj blog.

Jeho rodina

28. prosince 2007 v 8:05 |  Roman Šebrle

Moje rodina

Roman Šebrle s rodinou
Rodina je pro mne vším. Snažím se zřetelně rozlišovat, mezi rodinným a sportovním životem. Mým životním cílem je dobře vychovat děti, aby se jednou často a rádi vraceli za svým tatínkem a maminkou a posléze dědečkem a babičkou a cítili se u nás dobře.
Moje nejbližší rodina je ale početná. Počítám do ní nejen manželku Evu a děti Štěpána a Kateřinu, ale i rodiče, babičku, strejdy, tety, bratrance, sestřenky a v neposlední řadě i dva nejlepší kamarády s jejich rodinami. Všichni se navzájem navštěvujeme, a vždy je to velmi příjemné. Můj blízký vztah k nim, asi pramení v mládí, kde tatínek je ze čtyř kluků a my jako jejich děti v podstatě vyrůstali spolu u babičky a dědečka.
Svoje děti se snažím vést ke sportu (i když oni to ani nepotřebují) neboť si myslím, že sport na jakékoliv úrovni je výborná cesta životem. Mladé sportující děti sport, jak věřím, odrazuje od jiných neřestí.
Manželka Eva je bývalá několikanásobná mistryně ČR na trati 800 m. Její čas 2:01.87 je i dnes kvalitní. Narodila se 4. 12. 1976 v Olomouci, odkud pochází z malé vesničky Droždín. Tam stále rádi celá rodina jezdíme za maminkou Evy, Janou a tatínkem Jirkou. I já se tam cítím jako doma, nehledě na naše dvě děti, které babičku s dědou milují.
Roman Šebrle se synem
Syn Štěpán se narodil 4. 9. 2002. Vypadá to, že po rodičích zdědil sportovní geny, a já s ním často musím závodit. Běda ale jak prohraje, to pak všechno lítá. Jako bych se poznával za mlada. Jinak je ale celkem kliďas po mně, a co mě nejvíce těší, je hodný a přátelský na ostatní děti. Proto je taky ve školce oblíbený.
Dcera Kateřina se narodila 30. 1. 2006. Je úplně jiná než Štěpán. Jasně dává najevo, když něco chce, a pokud to nedostane, tak se vzteká. Typická ženská.
Moji rodiče Jana (1947) a Jiří (1945), jako by byli z jiného světa než já. Ačkoliv mám v nich naprostou oporu a nevyměnil bych je za nic na světě, sportovní geny bychom tam hledali marně. I když je pravda, že maminka pochází z malé vesnice, a ke sportu se nikdy nedostala. Její start za vnoučaty by jí dodnes mohl závidět kdejaký atlet. Tatínek ten se zase neobejde bez jakéhokoliv sportovního přenosu. Bohužel už jsou několik let rozvedeni a maminka žije s výborným člověkem, který má v naší rodině také pevné místo.
Sestra Jana (1979) žije v České Třebové se skoro švagrem Františkem I. a jsou spokojeni. Nedávno se mi narodil synovec František II.
Milovaným člověkem je babička Ludmila. Narodila se roku 1920 a s dědou (1913-1996) vydrželi dlouhých 58 let, než odešel navždy. Mám na něho nádherné vzpomínky, a spolu s babičkou mi vždy byli vzorem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama